Archdiocese of Chicago Catholic Cemeteries ENGLISH | ESPAÑOL  
Sluzymy spolecznosci katolickiej od roku 1837.  


ZNAJDZ ODPOWIEDZ      
 
Rozmyslania dotyczace cmentarzy katolickich
Kardynal Francis George, OMI


"Kosciól uwaza, ze wszystkie osoby ochrzczone jako katolicy powinny w pelni korzystac z chrzescijanskiego Obrzadku Pogrzebowego. Obrzadek ten obejmuje: modlitwy w chwili smierci i po niej, czuwanie stanowiace czas na modlitwe i duchowe wsparcie, chrzescijanska msze zalobna, celebrowana w intencji zarówno zmarlego, jak i jego bliskich oraz pochówek na cmentarzu katolickim jako miejscu ostatecznego spoczynku wszystkich, "którzy zasneli w Chrystusie." Cmentarze katolickie przyjmuja równiez czlonków rodzin, którzy nie sa katolikami. Kosciól Katolicki wierzy, ze ci, którzy byli razem za zycia nie zostana rozdzieleni po smierci."

"Cmentarze katolickie sluza katolickiej spolecznosci poczawszy od roku 1837, kiedy zalozony zostal cmentarz St. James Sag Bridge. Na dzien dzisiejszy, istnieja czterdziesci dwa cmentarze katolickie, zarzadzane przez biskupa Chicago. Pomimo, ze osoba zajmujaca stanowisko katolickiego biskupa Chicago zmienia sie w miare uplywu czasu, cmentarze pozostana i beda zawsze sluzyc katolikom oraz ich rodzinom. Kiedy spogladamy w przyszlosc trzeciego tysiaclecia Chrzescijanstwa, z pewnoscia wspaniala i pocieszajaca jest swiadomosc, ze nasze katolickie cmentarze sprawuja opieke i beda zawsze sie troszczyc o doczesne szczatki naszych bliskich oczekujacych na zmartwychwstanie."

"W dzisiejszym, szybko zmieniajacym sie swiecie pelnym niepewnosci, Cmentarze Katolickie zawsze sluza wszystkim wiernym i ich rodzinom, zarówno korzystajacym z uslug rodzinnych, prywatnych, jak i duzych domów pogrzebowych. Podczas planowania pogrzebu nalezy pamietac o zaznaczeniu, ze wierny chce byc pochowany na cmentarzu katolickim."

"Wieczne odpoczywanie racz im dac, Panie, a swiatlosc wiekuista niechaj im swieci na wieki wieków."


Dalsze informacje dotyczace cmentarzy katolickich oraz pogrzebów:

Aby uzyskac wiecej informacji, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 708-449-6100
Lokalizacje | Polityka prywatnosci | Mapa witryny | Kontakt | Organizacja spotkania

© Cmentarze katolickie Archidiecezja w Chicago
 
Wybierz
poświęcone miejsce

Podczas chrztu znajdujemy się w świętym miejscu – Kościele katolickim. Więcej...
Wcześniejsze planowanie pogrzebu
z doradcą

Przekonaj się, jak łatwo jest wybrać odpowiednie opcje, dotyczące cmentarza i pogrzebu, jak również kremacji Więcej...
Poznaj Chrześcijański
Obrządek Pogrzebowy

"Czuwanie, nabożeństwo żałobne i obrządek pogrzebowy to droga... Więcej...