Archdiocese of Chicago Catholic Cemeteries ENGLISH | ESPAÑOL  
Sluzymy spolecznosci katolickiej od roku 1837.  


ZNAJDZ ODPOWIEDZ      
 

Nisze z przeszklonymi frontami dostępne na cmentarzu katolickim Queen of Heaven
Hillside, Illinois

W kaplicy mauzoleum na cmentarzu Queen of Heaven znajdują się nowo oddane nisze z przeszklonymi frontami. Te wyjątkowe nisze, znajdujące się w kaplicy pełnej rzeźb, witraży i marmurowych łuków, łączą w sobie tradycję i nowoczesność. Wybierz jedna z proponowanych urn lub zdecyduj o wyborze zupełnie innego wzoru

Z brązu, drewna, marmuru – w naszej ofercie znajdują się pojedyncze urny kute z brązu, wykonane ze szlachetnych gatunków drewna - włączając w to mahoń, wiśnię, dąb i orzech - lub rzeźbione w marmurze, w całej gamie kolorów i form. (Rzeczywiste kolory mogą się różnić.)

Urny podwójne dostępne są tylko w rzeźbionym marmurze.


Aby zapoznać się z naszą broszurą informacyjną na temat nisz z przeszklonymi frontami,
prosimy kliknąć tutaj


Dodatkowe informacje na temat cmentarza Queen of Heaven można uzyskać klikając tutaj lub dzwoniąc pod numer telefonu 708-449-8300.


Rozpoczęcie rozbudowy kompleksu krypt i nisz przy Garden Mausoleum na cmentarzu katolickim Saint Michael the Archangel
Palatine, Illinois

W wyniku rozbudowy cmentarza Saint Michael the Archangel w Palatine, Illinois powstanie ponad 2000 nowych krypt i prawie 1000 nisz. Nowe krypty i nisze przeznaczone są do pochówku ponad powierzchnią ziemi, jak również pochówku kremowanych prochów. Krypty i nisze znajdują się po zachodniej stronie istniejącego kompleksu, w skład którego wchodzą budynek administracyjny i mauzoleum.


Krypty i nisze będą dostępne na różnych poziomach, aby sprostać wszystkim Państwa oczekiwaniom, włącznie z pragnieniem pogrzebania bliskich w pięknym i zadbanym otoczeniu. Prosimy o kontakt z administracją cmentarza, jeśli chcieliby Państwo zostać powiadomieni o możliwości zakupu wybranej krypty lub niszy.Dodatkowe informacje na temat cmentarza Saint Michael the Archangel można uzyskać klikając tutaj lub dzwoniąc pod numer telefonu 847-397-3284.


Budowa zespołu krypt i nisz na cmentarzu katolickim Saint Joseph
River Grove, Illinois

W wyniku rozbudowy cmentarza Saint Joseph Cemetery w River Grove, Illinois powstanie ponad 500 nowych krypt i ponad 600 nisz. Nowe krypty i nisze przeznaczone są do pochówku ponad powierzchnią ziemi, jak również pochówku kremowanych prochów. Znajdują się one w pięknym otoczeniu, na dziedzińcu Resurrection Garden Mausoleum.


Krypty i nisze będą dostępne na różnych poziomach, aby sprostać wszystkim Państwa oczekiwaniom, włącznie z pragnieniem pogrzebania bliskich w pięknym i zadbanym otoczeniu. Prosimy o kontakt z administracją cmentarza, jeśli chcieliby Państwo zostać powiadomieni o możliwości zakupu wybranej krypty lub niszy.Dodatkowe formacje na temat cmentarza Saint Joseph można uzyskać klikając tutaj lub dzwoniąc pod numer telefonu 708-453-0184.


Otwarcie nowego mauzoleum na cmentarzu katolickim Maryhill
Niles, Illinois

Na cmentarzu Maryhill w Niles, Illinois, po rozbudowie, znajdzie się miejsce dla ponad 3000 krypt i 1000 niszy na pięciu poziomach. Biuro architektoniczne Mekus Studios zaprojektowało mauzoleum, w którym znajdują się unikatowe mozaiki, figury i witraże – doskonale oddające wartości naszej chrześcijańskiej wiary.

Najważniejszym elementem obecnym w mauzoleum jest 3,5-metrowa rzeźba z brązu, autorstwa Gainfranca Tassary, przedstawiająca scenę chrztu udzielanego przez św. Jana Chrzciciela Jezusowi Chrystusowi. Wysoko nad wejściem do mauzoleum znajdował się będzie witraż stworzony przez Pickel Studio z Vero Beach na Florydzie, przedstawiający św. Maryję jako Mistyczną Różę. Przedstawiona została ona alegorycznie pośród kaskady róż, co ma przypominać nam o jej miłości do nas.

Okazała i jedyna w swoim rodzaju mozaika przedstawiająca Matkę Boską Częstochowską pokrywa fronty krypty, znajdujące się w jednej z sekcji kompleksu. Każda z unikatowych krypt będzie częścią całej mozaiki. Mozaika przedstawia m.in. bramy Klasztoru Jasnogórskiego, od którego cmentarz Maryhill bierze swoja nazwę.

FDopełnieniem będzie niewielka nisza przy kompleksie mauzoleum, w której znajdą się 3 krzyże wykonane ze stali nierdzewnej, projektu Makra Dotzlera z St. Louis. Miejsce to będzie nosić nazwę „Cień Krzyża”, a krzyże mają rzucać cień Krzyża Pańskiego na nowo wybudowane nisze. Krzyże otrzymały specjalne podświetlenie, mające na celu przypominać nam o wewnętrznym świetle, danym każdemu z nas.

W 2006 r., na cmentarzu Maryhill, wszystkim zainteresowanym rodzinom udostępniona została pierwsza działka, na której wydzielone zostały kwatery, dla tych, którzy preferują ustawienie tradycyjnego nagrobka. W 2007 roku administracja cmentarza Maryhill wybudowała na działce 3 nową kapliczkę, pod wezwaniem Królowej Pokoju – wyjątkowo pięknie usytuowaną po środku działki pokrytej drzewami.

Dodatkowe formacje na temat cmentarza Maryhill można uzyskać klikając tutaj lub dzwoniąc pod numer telefonu 847-823-0982.


Zakończenie rozbudowy zespołu nisz w rejonie kaplicy kościoła katolickiego Saint Michael the Archangel
Palatine, Illinois

Cmentarz Saint Michael the Archangel w Palatine, Illinois będzie wkrótce powiększony o dodatkowe 1700 nisz, przewidzianych do pochówku kremowanych prochów. Te dodatkowe nisze przeznaczone są do pochówku ponad powierzchnią ziemi oraz pochówku kremowanych prochów. Dostępne są 352 nisze pojedyncze, 628 nisz podwójnych, z miejscami na pochówek z przodu i z tyłu oraz 48 nisz podwójnych, z miejscami na pochówek usytuowanymi jedno obok drugiego. Oferta dostępna jest do wglądu w Garden Mausoleum.

Nowe nisze usytuowane są po południowej stronie kompleksu, na który składają się budynek administracyjny i Garden Mausoleum. Zostały one usytuowane w pięknym otoczeniu, na dziedzińcu pomiędzy trzema kaplicami pogrzebowymi. Wschodnie nisze znajdują się na dziedzińcu kaplicy św. Gabriela. Zachodnie nisze znajdują się na dziedzińcu kaplicy św. Rafała.Dodatkowe informacje na temat cmentarza Saint Michael the Archangel można uzyskać klikając tutaj lub dzwoniąc pod numer telefonu 847-397-3284.


Sprzedaż kwater w rozbudowanym zespole nisz przy Crucifixion Garden Mausoleum na cmentarzu Queen of Heaven
Hillside, Illinois

Cmentarz Queen of Heaven w Hillside, Illinois nadal posiada w ofercie nisze przy Crucifixion Garden Mausoleum. Nisze te przeznaczone są do pochówku ponad powierzchnią ziemi oraz pochówku kremowanych prochów. Kompleks został rozbudowany o dodatkowe 1200 nisz. Dostępnych jest 868 nisz pojedynczych i 384 nisze podwójne, z miejscami na pochówek z przodu i z tyłu niszy. Ilość ograniczona.


Krzyż wykonany ze stali nierdzewnej góruje nad wejściem do Garden Mausoleum i wita gości, odwiedzających nowo rozbudowany zespół nisz, przewidzianych do pochówku kremowanych prochów.Dodatkowe formacje na temat cmentarza Queen of Heaven można uzyskać klikając tutaj lub dzwoniąc pod numer telefonu 708-449-8300.Otwarcie cmentarza katolickiego Good Shepherd
Orland Park, Illinois

W imieniu Katolickich Cmentarzy Chicago mamy przyjemność poinformować Państwa, że w niedzielę Dobrego Pasterza, 17 kwietnia 2005 r., wielebny John R. Gorman, doktor teologii chrześcijańskiej, emerytowany Biskup Pomocniczy Archidiecezji Chicago, pobłogosławił cmentarz katolicki Good Shepherd – pierwszy cmentarz katolicki od ponad 45 lat. Zlokalizowany jest on na południowych przedmieściach Orlando Park. Budowa cmentarza Good Shepherd, zaprojektowanego przez Mekus Studios z Chicago i wzniesionego przez Pepper Construction, była planowana od kilku lat. Ten piękny nowy cmentarz jest tym, czego pragnęliśmy i mamy nadzieję, że będzie dobrze służył rodzinom z południowo-zachodnich przedmieść, wchodzących w skład archidiecezji.

Wchodząc na teren cmentarza, goście zostaną powitani przez wspaniały, 6,5-metrowy stalowy krzyż, inkrustowany brązowymi motywami, zaprojektowany przez artystów z St. Louis: Saundersa Schultza i Theodore’a J. Wofforda.

Po prawej znajduje się Good Shepherd Garden Mausoleum. Zbliżając się do mauzoleum, goście ujrzą 16,5-metrową dzwonnicę, wykonaną ze stali nierdzewnej, która została zaprojektowana przez Schulmerich Bells z Pennsylvanii. W mauzoleum będzie znajdowało się 2576 krypt podwójnych, z miejscami na pochówek z przodu i z tyłu oraz 1032 krypty pojedyncze. Znajdzie się tam również miejsce na 1152 nisze, przeznaczone do pochówku kremowanych prochów. 384 nisze ozdobione zostały mozaikami autorstwa Paula Pickela z Pickel Studios z Vero Beach na Florydzie. Ten sam artysta zaprojektował również dla mauzoleum dziesięć okrągłych okien witrażowych. Rzeźba Dobrego Pasterza, stworzona także przez Saundersa Schultza i Theodore’a J. Wofforda, jest idealnym uzupełnieniem wnętrza Garden Mausoleum.

Po lewej od wejścia znajduje się część cmentarza poświęcona Dobremu Pasterzowi. Po środku tej części stoi 8,5-metrowa statua Dobrego Pasterza, wykonana ze stali nierdzewnej. Statua – ustawiona na dwumetrowym cokole z czarnego granitu, wykonanym przez Berta Gasta z Chicago – zaprojektowana została przez Dale’a Lamphere’a z Dakoty Południowej.

Budynek administracji cmentarza zlokalizowany jest w centrum nekropolii. W budynku administracji dostępne są pokoje spotkań rodzinnych, udostępniane wszystkim zainteresowanym, trzy kaplice pogrzebowe, czynne w dniu pochówku oraz pokój posługi, udostępniany na czas zamykania grobowca. Cztery kolorowe okna kompleksu, na który składają się budynek administracyjny i kaplice, zostały zaprojektowane przez Gianfranca Tassarę z Inspired Artisans z Milwaukee.

Na cmentarzu znajdują się trzy działki, każda o powierzchni około 12 akrów. Na obszarze tych działek można dokonać wyboru rodzaju kwater spomiędzy: nagrobków, tablic nagrobkowych, grobowców i rodzinnych mauzoleum.

Aby uzyskać więcej informacji na temat cennika oraz kwater i krypt dostępnych na cmentarzu Good Shepherd należy kliknąć tutaj lub zadzwonić pod numer telefonu 708-226-9951.


Szukasz miejsca ostatniego spoczynku członka rodziny lub przyjaciela?
W trosce o wiele rodzin odwiedzających cmentarze katolickie w budynkach administracyjnych największych cmentarzy archidiecezji zainstalowaliśmy samoobsługowe stoiska informacyjne. Poniżej znajduje się lista naszych cmentarzy:

Cmentarz Miasto Numer telefonu
All Saints cmentarz katolicki i mauzoleum Des Plaines 847-298-0450
Ascension cmentarz katolicki i mauzoleum Libertyville 847-362-1247
Assumption cmentarz katolicki i mauzoleum Glenwood 708-758-4772
Calvary cmentarz katolicki Evanston 847-864-3050
Good Shepherd cmentarz Orland Park 708-226-9951
Holy Cross cmentarz katolicki i mauzoleum Calumet City 708-862-5398
Holy Sepulchre cmentarz katolicki i mauzoleum Alsip 708-422-3020
Maryhill cmentarz katolicki i mauzoleum Niles 847-823-0982
Queen of Heaven cmentarz katolicki i mauzoleum Hillside 708-449-8300
Resurrection cmentarz katolicki i mauzoleum Justice 708-458-4770
St. Adalbert cmentarz katolicki i mauzoleum Niles 847-647-9845
St. Boniface cmentarz katolicki Chicago 847-864-3050
St. Casimir cmentarz katolicki Chicago 773-239-4422
St. Joseph cmentarz katolicki i mauzoleum River Grove 708-453-0184
St. Mary cmentarz katolicki i mauzoleum Evergreen Park 708-422-8720
St. Michael The Archangel - cmentarz katolicki i mauzoleum Palatine 847-397-3284


Dalsze informacje dotyczace cmentarzy katolickich oraz pogrzebów:

Aby uzyskac wiecej informacji, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 708-449-6100
Lokalizacje | Polityka prywatnosci | Mapa witryny | Kontakt | Organizacja spotkania

© Cmentarze katolickie Archidiecezja w Chicago
 
Wybierz
poświęcone miejsce

Podczas chrztu znajdujemy się w świętym miejscu – Kościele katolickim. Więcej...
Wcześniejsze planowanie pogrzebu
z doradcą

Przekonaj się, jak łatwo jest wybrać odpowiednie opcje, dotyczące cmentarza i pogrzebu, jak również kremacji Więcej...
Poznaj Chrześcijański
Obrządek Pogrzebowy

"Czuwanie, nabożeństwo żałobne i obrządek pogrzebowy to droga... Więcej...